Mos Maiorum Ulpiae Serdicae

Historical Reenactment Group

Нике - Играта и Победата: Война и мир (Втори фестивал в Никюп)

Share
    WhiteWolf
    Gothic Chieftain

Брой мнения : 10
    Местожителство : Сердика

Нике - Играта и Победата: Война и мир (Втори фестивал в Никюп)

Писане by WhiteWolf on Сря Авг 16, 2017 7:17 am

Това, може да се каже, бе първият ни успех като организатори. Да, има какво да се желае, но аз лично също смятам, че се справихме доста добре. Остана спомена от прекрасния ден, запечатан в снимки и клипове. Ето и някои от тях:

Снимки от Любо

Снимки от Ирена

Снимки от Симона Маринова (Fulmen Imperatoris)

Снимки от Занина

Клипове от румънците (част 1)

Клипове от румънците (част 2)

Финалната битка (видео)

Последната промяна е направена от WhiteWolf на Пон Авг 28, 2017 6:14 am; мнението е било променяно общо 1 път
    Justinian
    Византиец

Брой мнения : 5
    Местожителство : Constantinople

Re: Нике - Играта и Победата: Война и мир (Втори фестивал в Никюп)

Писане by Justinian on Сря Авг 16, 2017 10:03 am

Laughing Аз съм много доволен от фестивала.
    Варг
    Gothic Chieftain

Брой мнения : 6
    Местожителство : На къра...

Писане by Варг on Съб Авг 19, 2017 3:48 pm

Аз лично съм много доволен от фестивала. Стиковахме се добре помежду си и успяхме да свършим болшинството от работата си.

Няколко наблюдения и критики:

Първата битка протече в най-голямата жега, което не е най-доброто решение от гледна точка на пряко слънце.

Отиде прекалено много организация за македонците - посрещане вкъщи, транспортиране наляво-надясно, даже уважение към нелепите претенции на Василка да бъде настанена на друго място, кеото също беше изпълнено. Насреща не видяхме почти нищо като участие и отношение. Облякоха някви роклички девойките, а мъжа на Василка дори нищо не сложи и беше като японски турист през цялото време. Особени снимки също няма. Съзнавам,че това е дипломатически ход, за да имаме позиции за покана в Македония или Сърбия ( по думите на Василка ). Ако това обаче не се получи, не виждам причина тези хора отново ад бъдат канени и да гълтат ресурс от и без това орязания бюджет.

Не успях да видя ритуалите и подобните социални дейности, само подочух, че унгарците са взели дейно участие там. Т.е. от тях имаше смисъл.

Храната през деня беше силно орязана, та се наложи да си дам моята баница на македонците. Предполагам пак заради проблеми в бюджета. Млекцата бяха много на място и дойдоха в пкреасен момент.

Огромно браво на Владо, който смени три инвентара, организираше цялата програма, настаняваше, беше навсякъде и хвърчеше между Никюп, Тръмбеша и Търново, за да организира всичко. И запази присъщо спокойствие, като се има предвид, че се грижеше и за дъщеря си.

Браво и на Дани, който вкара много старание в нещата, предвид проблема с кръста си.

Глишев също се представи много добре като Улфила. След това дойде и се извини за старите дрязги, които имахме от едно време. При това положение съм склонен да работим заедно за сдружението.

Нашите прекрасни дами, Зи, Ира и Людмила, разкрасиха повече от нормалното фестивала, направиха невероятни снимки и помагаха коя с каквото може, особено при дюкяна.

С бат' Лазо отново поехме ролите на водач и заместник ( за пореден път ) и мисля, че ни се получи много добре. Цялата история на Улфила с влизане в роля и сценария, мисля че се получава много по-раздвижено и интересно за нас и публиката. Битката обаче ми се струва, че мина много бързо и трябваше да бъде по-разработена откъм сценарий. Затова, по молба на Владо, с Лазар ще помислим за варианти на по-зрелищна битка.

Въпреки липсата на Миро, все пак успяхме в последния момент да се извозим до фестивала и нищо да не бъде загубено.

Струва ми се, че програмата беше много наблъскана като за един ден. Според мен това е програма за два дни. Така че орязването и всъщност за мен беше леко нужно. Не бива да съжаляваме, че някои работи не са станали, понеже обективно нямаше как да станат, заради липсващите инвентари от Миро. Между отделните сегменти от програмата е хубаво да има почивки, за да може който иска да си вземе вода, да ходи до тоалетна и т.н.

Певиците и надутата музика бяха леко ненужни. Разбрах, че е инициатива на собственика, но мисля следващия път да го предупредим, да не идва чак целия оркестър. Не всеки обича чалгии и гюбеци. Един диджей с лаптоп е достатъчен. А и не сме длъжни да правим купона на румънците, при условие че бяхме изморени, слънчасали и не ни беше до силни музики. Стаите бяха прекрасни. Остро обаче се усети липсата на закуска и кафе в самата къща. Разберете ме правилно, нямам проблем хич да няма такива работи, но да ни се каже предварително, че няма, за да знаем да си носим и да си консумираме на място.

Sponsored content

Писане by Sponsored content

В момента е: Съб Дек 16, 2017 6:59 am