Mos Maiorum Ulpiae Serdicae

Historical Reenactment Group

Представете се

Share
    WhiteWolf
    Gothic Chieftain

Брой мнения : 9
    Местожителство : Сердика

Представете се

Писане by WhiteWolf on Сря Авг 16, 2017 12:42 am

Привет на всички! Нека в тази тема всеки да се представи с кратка биография и да даде една избрана хубава снимка, за да можем да захраним идеята на Владо, за която говорихме на последните срещи Smile
    Justinian
    Византиец

Брой мнения : 5
    Местожителство : Constantinople

Re: Представете се

Писане by Justinian on Пет Авг 18, 2017 11:03 am

https://i11.servimg.com/u/f11/19/75/68/49/20842111.jpg

Казвам се Любомир Цанков, родом от София, на 30 години. По образование съм историк. Интересите ми по история датират още от ученик, но чак когато станах студент по История, започнах да виждам Историята по различен ъгъл. Първо в трети курс създадох фейсбук страницата "Автократор", която бързо набра известност.

От 2012 бяха първите ми опити да се свържа с групи по възстановки на антична история. Опитите ми удариха на камък, защото повече групи действаха на територията извън София. Освен това нямах нужните знания за изграждане на правилна екипировка. В края на 2015 се свързах с Владимир Попов,а през 2016 се запознах лично с него. Той ме насочи в правилната посока. Така благодарение на него се запознах с куп съмишленици, които ми помогнаха да изградя за около осем месеца завършен образ на римски легионер от епохата на император Константин.На снимката пресъздавам образа на войник от граничните войски Constantini Dafnensis.

Искам да изкажа благодарността си на много майстори и членове на сдружението ни "Mos Maiorum UlpiaeSerdicae", които ми помогнаха в нелеката задача да изградя качествена и автентична екипировка.
    Варг
    Gothic Chieftain

Брой мнения : 6
    Местожителство : На къра...

Писане by Варг on Съб Авг 19, 2017 11:06 am

По време на сбирката на анонимните възстановчици...

Здравейте, казвам се Кирил и не съм употребявал възстановка от една седмица. Laughing

Сега сериозно.
    На двайсет и седем години съм, родом от Добрия, но живея в София. По образование съм (почти завършил) юрист. В свободното си време се занимавам с книги, музика, компютърни игри и ест всеки възможен вид на фехтовка, включително лък.

На възстановка се оказах по случайност на предна линия по покана на Гадния пух и Владо преди девет години на пресъздаването на Върбишкия проход. Тогава започна и кратката ми занимавка с Чигот, която завърши бързо заради техните безкрайни караници помежду им. Занимавал съм се две години с гладиаторски възстановки, както и кратко време с нашите "любимци" от Добрич. Поради сериозни грешки във всичките тези сдружения, леко и се бях отказал да се занимавам с такива асоциации. Но Владо успя да ме убеди да постъпя в редиците на " низвергнатите " от Мос Майорум. Освен всичко се занимаваме и с един от любимите ми периоди - Късен Рим и нейните варварски врагове.

По молба на Владо, към момента се занимавам с набиране на нови членове и базова военна подготовка.

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20729521_10214735065788961_6703923025976295236_n.jpg?oh=c878b1c7573bee3609846094295ec5bc&oe=5A1BD6F0
    На снимката пресъздавам тежко екипиран готски войн от четвърти век, част от личната бойна дружина (comitatus) на готските вождове и крале. Отделно се занимавам и с възстановка на османски спахия от петнайсти век, главно поради занимавките ми с възстановката на Владислав Варненчик край Варна.

Sponsored content

Писане by Sponsored content

В момента е: Вто Окт 17, 2017 1:09 am