Mos Maiorum Ulpiae Serdicae

Historical Reenactment Group

Бъдещи инвестиции...

Share
    WhiteWolf
    Gothic Chieftain

Брой мнения : 10
    Местожителство : Сердика

Бъдещи инвестиции...

Писане by WhiteWolf on Пон Авг 21, 2017 8:10 pm

Предлагам да инвенстираме в стрелбата с лък, както сме почнали. Скоро аз и Варг ще имаме лични стрели от типа, който закупихме преди Никопол, така че за стрели не говорим. В групата вече имаме над 10 лъка, така че и за това не става въпрос. Говорим за следните 2 неща:

Преносима мишена
    Мрежа за спиране на стрели

Мишената си е важна, с една ще минем лесно, има различни модели, но за да не даваме излишни пари, викам до 80 лева да се вместим в една такава. Тежи 4 кила, размерите са показани, може да се ползва наземи и да се окачи, въобще супер си е. Издържат на над 5000 изстрела.

За мрежата предлагам аз да я направя, имам пвц меш на работа, но искам да ми се отделят пари (ако изобщо сте навити) да направя една платка от брезент с тик-так копчета и халки на горната страна, на която да окачаме мрежата като завеса. Така като се износи съответното парче мрежа го хвърляме, аз осигурявам ново, а "текстилната релса" си седи. Това е много удобен прибор, иска въже за простир и съответно брой халки, опъваш го между две високи дървета, и ако ще кър отзад да има, няма да гониш стрелите като бунак...

Помислете, има време до пролетта, когато ще почнем с въстановките отново, до тогава можем да осигурим много неща, и едни от първите може да са тези Smile

В момента е: Съб Дек 16, 2017 7:03 am